o mnie

Nazywam się Michał Jabłoński, zajmuję się fotografią ślubną w formie reportażu i o tym jest ta strona. Fotografuję przede wszystkim ludzi, ich emocje, łzy radości, wrażliwość, piękno, chwile które znikają w mgnieniu oka. Dokumentuję wydarzenia, które towarzyszą im w tym szczególnym dniu. Szukam ujęć, które dla zwykłego uczestnika wydarzenia mogą okazać się błahe, aczkolwiek po upływie pewnego czasu nabierają bezcennej wartości.

Moje zainteresowanie fotografią ślubną rozpoczęło się w 2004 roku. Od tamtego czasu przejrzałem tysiące zdjęć prezentowanych w internecie - zarówno na świecie, w Polsce jak i na rynku lokalnym. Wówczas poziom prac na tym ostatnim terytorium dał mi sporo do myślenia. Zauważyłem, że te fotografie mimo upływu miesięcy, lat - nie zmieniają się. Ciągle są takie same, ciągle jest pewien schemat. Zmieniają się jedynie ludzie na nich. W swojej pracy chciałbym pokazać, że zdjecia nawet z takiej uroczystości jak wesele można zrobić inaczej, lepiej. Można oderwać się od schematów, poeksperymentować i tym samym oddać naprawdę dobry materiał, niekoniecznie w formie 1000 zdjeć na DVD.

Do każdego reportażu przygotowuję się w inny sposób, mimo że kolejność wydarzeń w 95% przypadkach jest taka sama. I tak jak wspomniałem wyżej - eksperymentuję - szukam nowych kadrów, nabieram doświadczenia, aby w przyszłości pokazać i nie wstydzić się za kilka lat "słabości" tych fotografii.

Mam nadzieję, że za 10, 20 czy nawet 30 lat, gdy otworzycie album ze zdjeciami mojego autorstwa, zrobicie "WOW", zakręci się łza w oku, powróci ten szczególny dzień, powrócą wspomnienia - ot, cała filozofia, cel moich fotograficznych zmagań.